kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia Idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń i koncertów
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia

Idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń i koncertów
więcej

Aktualności Zapoznaj się z najnowszymi aktualnościami Legnickiego Centrum Kultury!

Grafika promująca koncert Armii
18.05.2024
W sobotę, 18 maja, w Sali Maneżowej zespół Armia świętujący właśnie 40-lecie działalności zagra utwory ze swojej pierwszej płyty!
Grafika promująca drugą odsłonę cyklu "W głowie się nie mieści! Ilustracje - emocje - opowieści"
16.05.2024
Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu "W głowie się nie mieści! Ilustracje - emocje - opowieści" odbywającą się w czwartek, 16 maja, w Galerii Satyrykon.
Grafika promują Festiwal Chóralny Legnica Cantat 54
OD 24.05.2024 - DO 26.05.2024
54. odsłona Festiwalu Chóralnego Legnica Cantat zbliża się wielkimi krokami! Zapoczątkowane przez Henryka Karlińskiego, patrona Legnickiego Centrum Kultury, święto muzyki wokalnej w tym roku odbędzie się w dniach 24-26 maja (piątek-niedziela). Podczas całego weekendu jak zwykle spodziewać się możemy wielu artystycznych wrażeń - emocjonujących Przesłuchań Konkursowych, a także interesujących koncertów dodatkowych i wydarzeń towarzyszących.
Grafika promująca koncert Chóru Music Everywhere
24.05.2024
Koncert Chóru Music Everywhere zatytułowany "Karuzela gna" i przedstawiający wokalną interpretację największych przebojów polskiej muzyki zainauguruje tegoroczny Festiwal Chóralny Legnica Cantat.
Grafika promująca koncert zespołu 5/6
26.05.2024
5/6 (pięć szóstych) to zespół wokalny a'capella, często określany "polskim Pentatonixem". Korzystając z techniki vocal play wokaliści wykonują własne aranżacje przebojów muzyki rozrywkowej oraz autorskie utwory.
Zobacz wszystkie aktualności

Legnickie Centrum Kultury

Legnickie Centrum Kultury zajmuje część zabytkowego budynku dawnej Akademii Rycerskiej, założonej w 1708 roku przez księcia legnicko-brzeskiego Jerzego Rudolfa. Było to miejsce, w którym kształcili się synowie szlachty i arystokracji.

Dziś Akademia Rycerska jest żywym i tętniącym energią miejscem spotkań z kulturą: muzyką, tańcem, śpiewem, filmem, kabaretem, sztukami wizualnymi, folklorem. W przestrzeniach Akademii spotyka się tradycja wieloletnich legnickich festiwali oraz współczesność nowych nurtów. Sala Maneżowa rozbrzmiewa wszelkimi możliwymi gatunkami muzycznymi, a Sala Królewska stanowi doskonałe miejsce doniosłych uroczystych wydarzeń ważnych dla miasta i jego mieszkańców. Legnickie Centrum Kultury jest miejscem otwartym na współpracę z organizacjami pozarządowymi - corocznie wspieramy organizacyjnie i promocyjnie wiele inicjatyw społecznych i charytatywnych, w tym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Dowiedz się o nas więcej

Czym się wyróżniamy?

Ważna instytucja dla Legnicy i całego regionu

Bogata oferta kulturalna

Koncerty i wydarzenia o randze krajowej i międzynarodowej
Zabytkowa siedziba

Budynek z wielowiekową historią

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach