kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Nasze festiwale

Legnickie Conversatorium Organowe

Legnickie Conversatorium Organowe im. prof. Stanisława Moryto organizowane jest od 1986 roku i na mapie polskich imprez organowych wyróżnia się dużą odwagą w kreowaniu muzycznych pomysłów. Festiwal popularyzuje współczesną twórczość organową i kameralną, a przede wszystkim służy promocji młodych kompozytorów i wykonawców.

logotyp Satyrykonu, chłopaczek Filip
Satyrykon

Satyrykon to prestiżowy, znany na całym świecie, festiwal humoru w sztukach wizualnych. Poświadczają to między innymi: plakietka Grand Prix amerykańskiego pisma Witty World oraz maksymalna nota 5 gwiazdek przyznana przez Federację Organizacji Rysowników FECO.

logotyp Festiwalu Chóralnego Legnica Cantat
Festiwal Chóralny Legnica Cantat

Legnica Cantat to festiwal pieśni chóralnej o formule otwartej. Uczestnicy reprezentują wszystkie epoki, style i gatunki wielogłosowej muzyki wokalnej. Główna nagroda, czyli lutnia, nosi imię Jerzego Libana z Legnicy – śląskiego kompozytora, teoretyka muzyki i filologa-grecysty.

logotyp LAF-WFA
Legnicka Akademia Filmowa

Legnicka Akademia Filmowa – Warsztaty Filmu Animowanego to wydarzenie składające się z dziesięciu dni praktycznych i teoretycznych zajęć, na których uczestnicy realizują własne filmy animowane. LAF-WFA to także projekcje, wykłady, wystawy oraz festiwalowy pokaz powstałych na warsztatach animacji. Zajęcia prowadzone są przez najważniejszych twórców polskiej i światowej animacji.

Tekst alternatywny
Legnickie Wieczory Organowe

Międzynarodowy festiwal organowy pod nazwą Legnickie Wieczory Organowe organizowany jest od 1992 roku. Pierwszy recital odbył się w czerwcu 1992 roku w ramach obchodów Dni Legnicy w Katedrze p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie zakończono wówczas kapitalny remont zabytkowych organów. Podczas tego wydarzenia wystąpił znany warszawski organista i kompozytor Stanisław Moryto.

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach