kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

Dni Legnicy 2024

KIEDY: 22-23 czerwca
BILETY: Wstęp wolny
MIEJSCE: Park Miejski - Polana Angielska

Tego wydarzenia nasze miasto nie zapomni na długo! W dniach 22-23 czerwca (sobota i niedziela) na Polanie Angielskiej w Parku Miejskim odbędą się tegoroczne Dni Legnicy! Zapowiada się przede wszystkim mnóstwo dobrej, różnorodnej muzyki w gwiazdorskim wykonaniu, ale szykujemy też wiele innych atrakcji charakterystycznych dla naszego Święta - będzie tradycyjne obsypywanie się proszkami Holi, strefy warsztatów i animacji dla młodszych oraz stoiska gastronomiczne z ciepłymi posiłkami i zimnymi napojami dla tych nieco starszych!

W sobotę, 22 czerwca, na dobry początek Dni Legnicy wystąpi grupa kilka czułości - laureaci ubiegłorocznego legnickiego Przeglądu Muzycznego PMRock'23 przede wszystkim poruszający się w klimatach delikatnej liryki. Będzie też coś dla miłośników znacznie bardziej tanecznych rytmów - w wyprawę po popowo-hiphopowych klimatach zaprosi nas B.R.O., natomiast odpowiednią dawkę radiowych hitów zagwarantuje Natalia Szroeder, której utwory takie jak "Powietrze" i "Zamienię Cię" zdobyły już dziesiątki milionów wyświetleń. Równie przebojowo będzie także podczas koncertu zespołu Pectus kończącego pierwszą część Dni Legnicy 2024 - bracia Szczepanik zaprezentują zestaw swoich największych szlagierów, zawsze skutecznie rozgrzewających publiczność.

W niedzielę wspólnie zanurzymy się w magię barw - jak co roku, legniczanie będą mieli okazję do radosnego wyrzucania w powietrze proszków Holi. Oprócz szampańskiej zabawy znajdziemy też chwilę na odrobinę muzycznej nostalgii z grupą VOX, która w trakcie Dni Legnicy obchodzić będzie 45-lecie działalności. Do tańca publiczność z pewnością porwie za to Margaret - wokalistka znana z takich przebojów jak "Thank You Very Much", "Heartbeat" czy "Smak radości". Na finał Dni Legnicy 2024 wystąpi natomiast T.Love - grupa od 40 lat dowodzona przez Muńka Staszczyka obecnie znów występuje w składzie znanym z niezwykle ważnej dla polskiego rocka płyty "King", a najnowszym albumem "Hau Hau" autorzy "Warszawy" i "I love you" udowodnili, że wciąż mają wiele do powiedzenia!

Do zobaczenia na Dniach Legnicy w Parku Miejskim!

DniLegnicy2024

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach