kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

Sławek Uniatowski - Koncert z okazji Dnia Kobiet (BILETY WYPRZEDANE!)

KIEDY: 10.3.2024
BILETY: BILETY WYPRZEDANE
MIEJSCE: Hala Widowiskowo-Sportowa w Legnicy (ul. Lotnicza 52)

Zapraszamy na muzyczną celebrację Dnia Kobiet! Już w niedzielę, 10 marca, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Legnicy (ul. Lotnicza 52) dla naszych drogich Pań z okazji ich święta zaśpiewa Sławek Uniatowski. Wszystkich Panów, rzecz jasna, zapraszamy równie gorąco! To z pewnością ciekawa perspektywa na miłe spędzenie tego wyjątkowego wieczoru. Początek wydarzenia o godzinie 17:30, bilety w cenie 35 złotych są do nabycia w Galerii Satyrykon (Rynek 36) oraz w serwisie eBilet.pl.

Sławek Uniatowski to śpiewający barytonem wokalista, kompozytor, autor tekstów i multiinstrumentalista. Od najmłodszych lat rozwijał umiejętność muzyczne. Grał na instrumentach klawiszowych i szybko zainteresował się jazzem, co z kolei zapoczątkowało jego karierę wokalną. Jako nastolatek zaczął komponować i pisać teksty piosenek. Wiosną 2005 roku wziął udział w czwartym sezonie talent show „Idol" w telewizji Polsat. Dotarł do finału, a ostatecznie zajął drugie miejsce.

W trakcie scenicznej działalności występował i nagrywał między innymi z Marylą Rodowicz, Zbigniewem Wodeckim, Anią Rusowicz, Mietkiem Szcześniakiem oraz Janem Kantym Pawluśkiewiczem. Śpiewał przy akompaniamencie Polskiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Orkiestry Adama Sztaby czy Chopin University Big Band pod kierownictwem Piotra Kostrzewy. Interpretował utwory Grzegorza Ciechowskiego Johna Lennona, Paula McCartneya, Andrzeja Zauchy i Franka Sinatry. Koncertował między innymi w Indiach i Japonii.

20 kwietnia 2018 roku odbyła się oficjalna premiera albumu zatytułowanego „Metamorphosis”, składającego się z 13 kompozycji Sławka, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki. W czerwcu 2018 roku Uniatowski wziął udział w Konkursie Premiery na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, a w czerwcu 2019 roku jego debiutanckie wydawnictwo uzyskało status Złotej Płyty. W 2019 roku Sławek zadebiutował na ekranie, wcielając się w postać Leszka Krajewskiego w serialu „M jak miłość”, w którym występował do 2021.

W styczniu 2020 ruszyły prace nad nowym krążkiem wokalisty. W sierpniu tego roku ukazał się „Koniec świata” – pierwszy singiel promujący nadchodzące wydawnictwo. Utwór został zaprezentowany podczas koncertu „Premiery” na 57. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Najświeższa płyta Sławka zatytułowana po prostu „Uniatowski” ma się ukazać w kwietniu.

Uniatowski - bilety wyprzedane

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach