kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

Niemen znany i mniej znany - Natalia Niemen z Big Bandem (Satyrykon)

KIEDY: 16 czerwca, godz. 20.00
BILETY: w cenie 75 złotych do nabycia w Galerii Satyrykon (Rynek 36) oraz w serwisie eBilet
MIEJSCE: Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej

16 czerwca, na zakończenie Satyrykonu, w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej wystąpi Natalia Niemen w towarzystwie dziewięcioosobowego Big Bandu! Wydarzenie zatytułowane "Niemen znany i mniej znany" rozpocznie się o godzinie 20.00, bilety w cenie 75 złotych do nabycia w Galerii Satyrykon (Rynek 36) oraz w serwisie eBilet. Wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała.

"Niemen znany i mniej znany" to projekt zainicjowany przez Natalię Niemen - piosenkarkę, altowiolistkę, plastyczkę, autorkę muzyki i tekstów, a prywatnie córkę Czesława Niemena. W ramach tego projektu artystka pragnie przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty: tę znaną, a także tę mniej rozpowszechnioną. To przypomnienie wydanej w 2017 roku płyty o nieco podobnym tytule oraz nawiązanie do 20. rocznicy śmierci ojca wokalistki, która przypada dokładnie na 2024 rok.

Usłyszymy utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach jak "Terra Deflorata" czy "spodchmurykapelusza". Od lat osiemdziesiątych Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił, jak sam ją nazwał – robotestrę - czyli zaawansowaną cyfrowo-analogową "machinerię" instrumentów. Podczas koncertu nie zabraknie też kilku największych przebojów Czesława Niemena takich jak "Jednego serca", "Dziwny jest ten świat" czy "Płonąca stodoła". Natalia wystąpi w powiększonym składzie instrumentalnym - a konkretnie w towarzystwie dziewięcioosobowego Big Bandu.

Niemen - Satyrykon - nowa lokalizacja

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach