kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

25 lat Mumio w 25 kawałkach (Satyrykon)

KIEDY: 14 czerwca, godz. 19
BILETY: 75 zł do nabycia w Galerii Satyrykon oraz online
MIEJSCE: Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała)

W piątek, 14 czerwca, w sam raz na dobre rozpoczęcie Satyrykonu, w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej wystąpi Mumio z programem "25 lat w 25 kawałkach"! Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00, bilety w cenie 75 złotych do nabycia w Galerii Satyrykon oraz na stronie eBilet.pl. Wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała.

Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego. Aktorzy Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński po doświadczeniach z repertuarem dramatycznym (od Eurypidesa, Szekspira, po Jarry'ego, Buchnera, Nabokowa czy Ghelderode) stworzyli autorski projekt. Wtedy, jeszcze jako Teatr Epty-a wystawili w 1998 roku spektakl zatytułowany "Kabaret Mumio". Grupa wkrótce po debiucie została nazwana jednym z największych odkryć sceny polskiej.

...i było to 25 lat temu.

Mumio - 14 czerwca - baner

Przez tych 25 lat "Kabaret Mumio" zagrany był setki razy, na deski teatrów trafiły też "Lutownica, ale nie pistoletowa, tylko taka kolba", "Welcome Home Boys", "Taki miks", "Ktoś zapukał mi do buta" oraz "Przybora na 102". Aktorzy pokazywali się w wielu projektach filmowych, teatralnych oraz reklamowych. Darek Basiński stworzył RadioWizję Mumio, a Jacek Borusiński odkrył w sobie rzadki dar odczytywania sytuacji uwiecznionych na zdjęciach, czyli "Fotosłysze". Specjalnie dla Państwa, po 25 latach aktorzy grupy Mumio – Darek, Jacek i Jadzia zaprezentują dla Was przegląd twórczości – 25 najlepszych kawałków z 25 lat twórczości tej grupy. Nie zabraknie również nowości...

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach