kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

Koncert "Melodie dla Anny" - festiwal piosenki Anny German "Eurydyka"

KIEDY: 13 maja, godz. 18
BILETY: w cenie 35 złotych do nabycia w Galerii Satyrykon
MIEJSCE: Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała)

Zapraszamy na międzynarodowy koncert organizowany w ramach festiwalu piosenki Anny German "Eurydyka" i poświęcony pamięci twórczości tej wokalistki. To już dziewiąty rok z rzędu, kiedy w trasę koncertową po Polsce wyruszają młodzi artyści z różnych krajów. Festiwal, którego początki sięgają 2013 roku, przybliża postać i twórczość wybitnej polskiej piosenkarki Anny German oraz promuje młodych, utalentowanych muzycznie ludzi, wywodzących się z Polski oraz ze środowisk polskich na Białorusi i Ukrainie. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 13 maja o godzinie 18.00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej. Wejście od ulicy Ojców Zbigniewa i Michała. Bilety w cenie 35 złotych do nabycia w Galerii Satyrykon.

 

Melodie dla Anny - 13.05.2024

W tym roku w koncercie biorą udział młodzi artyści, laureaci międzynarodowych festiwali z różnych krajów:

  • Magdalena Buczkowska (Polska) Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi i Akademii Muzycznej w Krakowie, Prezes Zarządu Fundacji Promocji i Rozwoju Sztuki "Soprano", nauczyciel śpiewu w Studio Pięknego Głosu.
  • Zoja Rolińska (Ukraina) Absolwentka Narodowej Akademii Muzyczną w Odessie na wydziale wokalnym. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego i Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sa
    kralnej i Narodowej w Odessie oraz wielu innych wydarzeń. Obecnie artystka Teatru Operowego we Wrocławiu.
  • Andrzej Pluszcz (Białoruś) Zawodowo informatyk, lecz jego prawdziwą pasją jest muzyka, a ulubionym gatunkiem musical. Od lat rozwija umiejętności wokalne pod okiem wybitnych pedagogów. Brał udział w wielu konkursach wokalnych nie tylko na polskiej, ale także międzynarodowej arenie.
  • Waleri Zadorożny (Ukraina) Absolwent Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Winnice. Absolwent Akademii Muzycznej w Odessie. Były artysta Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu w Odessie. Uczestnik Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Wojskowych "Musikparade 2014" w Niemczech. Grand Prix VII Ogólnoukraińskiego Konkursu Wokalnego im. O. Petrusenko - Chersoń 2013. Obecnie artysta Teatru Operowego we Wrocławiu.

Akompaniament:

  • Eugenia Żukowytska (Ukraina) Absolwentka Narodowej Akademii Muzyczną w Kijowie na kierunku skrzypce. Brała udział w koncertach Narodowej Orkiestry Symfonicznej Orkiestry Radia w Kijowie. Pracowała w Akademickiej Symfonicznej Orkiestrze w Dnieprze. Brała udział w wielu koncertach kameralnych oraz symfonicznych w różnych krajach (Hiszpania, Włochy, Chiny, Szwajcaria, Francja). Obecnie jest artystką orkiestry Opery Wrocławskiej.
  • Witali Oleszkiewicz (Białoruś) Kierownik artystyczny festiwalu, akompaniator i reżyser dźwięku. Komponuje muzykę i tworzy aranżacje. Przez 20 lat pracował jako pianista orkiestry Teatru im. Janki Kupały w Mińsku.

Reżyseria i prowadzenie - Marina Towarnicka - prezes Fundacji Kultura Bez Granic

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach