kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

W głowie się nie mieści! Ilustracje - emocje - opowieści

KIEDY: 25 kwietnia, godz. 12
BILETY: wstęp wolny, zapisy na paulina.maciejewska@lck.art.pl (ilość miejsc ograniczona)
MIEJSCE: Galeria Satyrykon

Projekt "W głowie się nie mieści! Ilustracje - emocje - opowieści" ma na celu przybliżenie oraz rozpowszechnienie tematyki polskiej ilustracji. Realizując go poprzez spotkania, na które zapraszamy współczesnych artystów, wyznaczających nowe trendy w ilustracji, chcemy pokazać naszym odbiorcom bogaty dorobek ilustratorów polskich, mających realny wpływ na kształtowanie się rozumienia założeń sztuki ilustracji, będących nośnikiem pewnych wartości kulturowych. Ważnym elementem spotkań jest ich wydźwięk terapeutyczny – na każde ze spotkań zapraszamy art-terapeutę, który przybliży dane emocje, jak sobie z nimi radzić, ale też wyzwalać – poprzez sztukę.

Projekt został dofinansowany z programu "Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży" ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Cykl wystaw, spotkań i prezentacji odbywa się w Galerii Satyrykon (Rynek 36) w Legnicy.

Na pierwsze spotkanie z tej serii zapraszamy Magdę Kozieł-Nowak, która poprowadzi autoprezentację, oraz Annę Bajon, odpowiedzialną za część art-terapeutyczną. Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia (czwartek) o godz. 12:00.

Zapisy: paulina.maciejewska@lck.art.pl (ilość miejsc ograniczona). Wstęp bezpłatny.

O artystach uczestniczących w projekcie:

W głowie się nie mieści - Satyrykon - 25.04.24

  • Magdalena Kozieł-Nowak: mieszka i pracuje w Jaworze. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ilustruje i projektuje książki, tworzy również rysunek satyryczny. Od 2007 roku współpracuje z wieloma wydawnictwami (m.in. Nasza Księgarnia, Literatura, Egmont, Dwukropek, Agora), a efektem tej pracy jest zilustrowanie kilkudziesięciu książek. Niektóre z nich doczekały się wydań zagranicznych. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Aby utrzymać kontakt ze światem, chętnie prowadzi warsztaty z dziećmi. Mieszka i pracuje w Jaworze, miasteczku na skraju Krainy Wygasłych Wulkanów.
    2014 – Książka "Ksenia. O dziewczynce, która połykała literki i miała tylko jedną głowę" tekst: Marta Talacha, ilustracje: Magdalena Kozieł-Nowak, znalazła się na liście finałowej pierwszej edycji Międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE.
    2015 – Nagroda specjalna XVII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny DEBIUT, Zielona Góra.
    2017 – Książka "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren z ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak, wydawnictwo Nasza Księgarnia, została nominowana przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek do tytułu Najpiękniejszej Książki Roku 2016
    2023 – Książka "101 dalmatyńczyków" Dodie Smith z ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak, wydawnictwo Nasza Księgarnia znalazła się Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej za rok 2022
  • Anna Bajon: malarka i arteterapeutka. Tworzy przede wszystkim obrazy olejne, batik i akwarelę. Ukończyła malarstwo na UP w Krakowie i arteterapię na APS w Warszawie. Wśród znaczących sukcesów artystycznych znajdują się między innymi: pierwsze miejsce na Międzynarodowym przeglądzie Tkaniny Artystycznej – Silezjany 2021, nagroda specjalna przewodniczącej jury w I Ogólnopolskim Konkursie Batiku w Zamościu. Jej prace można było oglądać między innymi w: Zamku Piastowskim w Legnicy, Klubie muzycznym Strefa w Krakowie, Galerii hotelu Interhouse w Krakowie (wystawy indywidualne) oraz w: Galerii Abakus w Warszawie, Pałacu Kazimierzowskim w Warszawie, Pałacu Prezydenckim w Warszawie i Piwnicy pod Baranami w Krakowie (wystawy zbiorowe). Na co dzień pracuje arteterapeutycznie na Oddziale Dziennym dla dzieci i młodzieży w DCZPDM w Lubinie. Tam współprowadzi grupy terapeutyczne i pomaga pacjentom poprzez sztukę radzić sobie z trudnymi emocjami i doświadczeniami.

05_Logo MKiDN_kolor_biale_tlo_CMYK-01

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach