kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

Chór Music Everywhere - "Karuzela Gna" (Legnica Cantat 54 - Koncert Inauguracyjny)

KIEDY: 24 maja
BILETY: 60 złotych do nabycia w Galerii Satyrykon i na stronie ebilet.pl
MIEJSCE: dziedziniec Akademii Rycerskiej

Koncert Chóru Music Everywhere zatytułowany "Karuzela gna" i przedstawiający wokalną interpretację największych przebojów polskiej muzyki zainauguruje tegoroczny Festiwal Chóralny Legnica Cantat. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 24 maja, na dziedzińcu Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Chojnowskiej 2). Początek o godzinie 19, bilety w cenie 60 złotych do nabycia w Galerii Satyrykon oraz na stronie www.ebilet.pl.

Music Everywhere - Karuzela Gna - Cantat 24.05.2024

Chór Music Everywhere, jeden z najprężniej rozwijających się chórów w Trójmieście, powstał w październiku 2010 roku, a od stycznia 2016 roku występuje pod obecną nazwą. W jego skład wchodzą studenci, uczniowie oraz młodzi ludzie czynni zawodowo, których połączyła pasja śpiewania. Grupa koncertuje w kraju i za granicą. Ma na koncie ponad 50 nagród zdobytych podczas krajowych i międzynarodowych festiwali, w tym II miejsce i Złoty Dyplom podczas 50. jubileuszowej edycji Festiwalu Chóralnego Legnica Cantat. Choć specjalizuje się w muzyce współczesnej, filmowej i rozrywkowej, doceniany jest także w repertuarze klasycznym oraz sakralnym. Zespół koncertuje blisko 100 razy w roku, gromadząc publiczność w największych i najbardziej prestiżowych salach w Polsce.

Oprócz realizacji autorskich projektów chór bierze udział w produkcjach telewizyjnych oraz wielkoformatowych wydarzeniach kulturalnych oraz zapewnia oprawę muzyczną uroczystości instytucji kultury i sztuki. Współpracuje z czołowymi polskimi artystami podczas ich ogólnopolskich tras koncertowych - Chór Music Everywhere występował między innymi u boku: Justyny Steczkowskiej, Kayah, Maryli Rodowicz, Andrzeja Piasecznego, Anny Wyszkoni, Katarzyny Moś, Ryszarda Rynkowskiego, Igora Herbuta, Haliny Mlynkovej, Katarzyny Cerekwickiej czy Natalii Niemen.

Wokaliści Music Everywhere konsekwentnie zaprzeczają stereotypowi muzyki chóralnej. Od lat wierni swojemu stylowi, łączą klasykę z nowoczesnością. Na scenie są jedną wibracją, a schodząc z niej powtarzają, że „muzyka to dopiero początek”. Wierzą, że to, co najważniejsze, kryje się gdzieś pomiędzy dźwiękami. Uwielbiają rozrywkę – w muzyce i w życiu.

Założycielem, dyrygentem oraz kierownikiem artystycznym zespołu jest Beata Śnieg, absolwentka i wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku, doktor sztuk muzycznych w zakresie dyrygentury chóralnej.

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach