kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

(WEJŚCIÓWKI NIEDOSTĘPNE!) Koncert kolęd i pastorałek Chóru Madrygał

UWAGA! WEJŚCIÓWKI NA KONCERT SĄ JUŻ NIEDOSTĘPNE

KIEDY: 14.1.2024, godz. 18.00
BILETY: Bezpłatne wejściówki do odbioru w Galerii Satyrykon (Rynek 36) (niedostępne)
MIEJSCE: Sala Królewska Akademii Rycerskiej, wejście od ul. Bilsego

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Madrygał Legnickiego Centrum Kultury dyrygowanego przez Dariusza Rzoncę. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia, o godzinie 18.00 w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej (wejście od ulicy Bilsego). Bezpłatne wejściówki do odbioru w Galerii Satyrykon (Rynek 36) od 4 stycznia. Ilość miejsc ograniczona!

W trakcie koncertu usłyszymy najbardziej znane i lubiane melodie bożonarodzeniowe, a gościnnym występem muzyczny wieczór ubogaci Chór Cantus II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy pod dyrekcją Danuty Ksiądzyny.

Chór Madrygał został założony w 1949 roku przez Henryka Karlińskiego przy Szkole Podstawowej nr 1 jako chór dziecięcy. W latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku działał jako zespół legnickich szkół średnich: Liceum Handlowego, Technikum Energetycznego i Technikum Samochodowego, a następnie przekształcił się w zespół osób pracujących. Po śmierci Karlińskiego opiekę nad chórem przejął Cezary Radczak, który był jego dyrygentem w latach 1979-2004 i za działalność muzyczna otrzymał szereg wyróżnień: odznakę „Zasłużonego Działacza Kultury”, Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi, Nagrody Miasta Legnicy, Medal Papieski czy Medal za zasługi dla Diecezji Legnickiej. Od roku 2004 funkcję dyrygenta pełni Dariusz Rzonca.

Madrygał, wykonując wielkie formy wokalno-instrumentalne, od wielu lat współpracuje z Legnicką Orkiestrą Symfoniczną oraz Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu, z którą zaprezentował między innymi „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Chór uczestniczył w oprawie mszy celebrowanej w Legnicy przez Jana Pawła II, a także zaśpiewał przed nim w Watykanie. Madrygał wystąpił podczas spektakularnego widowiska „Hiszpańska noc z Carmen – Zarzuela Show” organizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku oraz brał udział w premierowym w Polsce wykonaniu oratorium „Voices of Light” w 2019 roku.

Chór Cantus II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy od wielu lat wspiera różne kulturalne wydarzenia w naszym mieście. Warto wyróżnić choćby ubiegłoroczny koncert tej grupy na schodach Kościoła Marii Panny odbywający się w ramach promocji 53. Festiwalu Chóralnego Legnica Cantat.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej celebracji bożonarodzeniowych emocji przy dźwiękach najpiękniejszych świątecznych melodii!

Koncert kolęd Chóru Madrygał - 14.01.2024

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach