kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia Idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń i koncertów
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia

Idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń i koncertów
więcej

Aktualności Zapoznaj się z najnowszymi aktualnościami Legnickiego Centrum Kultury!

Zdjęcie Martyny Jakubowicz na ciemnym tle
20.04.2024
Zapraszamy na koncert Martyny Jakubowicz odbywający się w ramach serii występów zatytułowanych "Dobrze". Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 20 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej. Piosenkarka wystąpi w towarzystwie wybitnych instrumentalistów: Janka Pentza i Jana Gałacha. Do zobaczenia!
Grafika promująca koncert Armii
18.05.2024
W sobotę, 18 maja, w Sali Maneżowej zespół Armia świętujący właśnie 40-lecie działalności zagra utwory ze swojej pierwszej płyty!
Grafika promująca projekt W głowie się nie mieści! Ilustracje - emocje - opowieści
25.04.2024
"W głowie się nie mieści! Ilustracje - emocje - opowieści" ma na celu przybliżenie oraz rozpowszechnienie tematyki polskiej ilustracji. Realizując ten projekt poprzez spotkania, na które zapraszamy współczesnych artystów, wyznaczających nowe trendy w ilustracji, chcemy pokazać naszym odbiorcom bogaty dorobek ilustratorów polskich, mających realny wpływ na kształtowanie się rozumienia założeń sztuki ilustracji, będących nośnikiem pewnych wartości kulturowych.
Grafika promująca Legnicką Majówkę
OD 01.05.2024 - DO 03.05.2024
Zapraszamy w dniach 1-3 maja na spędzanie miłego czasu na świeżym powietrzu w Parku Miejskim! Szykuje się dużo atrakcji!
Zaproszenie wystawców do udziału w Legnickiej Majówce
OD 01.05.2024 - DO 03.05.2024
Zapraszamy wszystkich wystawców do współtworzenia jednej z najpopularniejszych miejskich imprez - Legnickiej Majówki 2024, która odbędzie się w dniach 1-3 maja w Parku Miejskim! W programie wydarzenia zapowiada się wiele różnorodnych atrakcji - od ciekawych warsztatów, przez integrujące mieszkańców naszego miasta akcje, po występy lokalnych artystów oraz koncert gwiazdy - Sylwii Grzeszczak.
Zobacz wszystkie aktualności

Legnickie Centrum Kultury

Legnickie Centrum Kultury zajmuje część zabytkowego budynku dawnej Akademii Rycerskiej, założonej w 1708 roku przez księcia legnicko-brzeskiego Jerzego Rudolfa. Było to miejsce, w którym kształcili się synowie szlachty i arystokracji.

Dziś Akademia Rycerska jest żywym i tętniącym energią miejscem spotkań z kulturą: muzyką, tańcem, śpiewem, filmem, kabaretem, sztukami wizualnymi, folklorem. W przestrzeniach Akademii spotyka się tradycja wieloletnich legnickich festiwali oraz współczesność nowych nurtów. Sala Maneżowa rozbrzmiewa wszelkimi możliwymi gatunkami muzycznymi, a Sala Królewska stanowi doskonałe miejsce doniosłych uroczystych wydarzeń ważnych dla miasta i jego mieszkańców. Legnickie Centrum Kultury jest miejscem otwartym na współpracę z organizacjami pozarządowymi - corocznie wspieramy organizacyjnie i promocyjnie wiele inicjatyw społecznych i charytatywnych, w tym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Dowiedz się o nas więcej

Czym się wyróżniamy?

Ważna instytucja dla Legnicy i całego regionu

Bogata oferta kulturalna

Koncerty i wydarzenia o randze krajowej i międzynarodowej
Zabytkowa siedziba

Budynek z wielowiekową historią

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach