kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia Idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń i koncertów
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia

Idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń i koncertów
więcej

Aktualności Zapoznaj się z najnowszymi aktualnościami Legnickiego Centrum Kultury!

Grafika promująca Letnie warsztaty z kulturą amerykańską
OD 15.07.2024 - DO 19.07.2024
Polecamy kolejną odsłonę Letnich warsztatów z kulturą amerykańską, które odbędą się w legnickiej Akademii Rycerskiej (ul. Chojnowska 2) w dniach 15-19 lipca. Zapraszamy dzieci pomiędzy 6 a 12 rokiem życia oraz młodzież w wieku 13-18 lat na tydzień z językiem angielskim i chrześcijańską kulturą amerykańską.
Grafika promująca imprezę na Dzień dziecka - 10. urodziny Julka
01.06.2024
Zapraszamy na Dzień Dziecka z Legnickim Centrum Kultury! Widzimy się, rzecz jasna, 1 czerwca (w sobotę) na imprezie z okazji 10. urodzin Julka - chłopca, którego rzeźba znajduje się tuż obok Galerii Sztuki.
Zaproszenie wystawców do udziału w Dniach Legnicy
OD 22.06.2024 - DO 23.06.2024
Zapraszamy wszystkich wystawców do współtworzenia jednej z najpopularniejszych miejskich imprez - Dni Legnicy 2024, które odbędą się w dniach 22-23 czerwca (godz. 15.00-22.00) w Parku Miejskim! W tym roku program wydarzenia zapowiada się naprawdę gwiazdorsko!
W sobotę, 25 maja, w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej usłyszeliśmy 14 zespołów konkursowych.
Grafika promująca Satyrykon 2024
OD 14.06.2024 - DO 16.06.2024
47. edycja Satyrykonu coraz bliżej! W tym roku na najweselszym legnickim festiwalu widzimy się w weekend 14-16 czerwca. Program imprezy, jak zwykle, zapowiada się niezwykle różnorodnie – oprócz możliwości zapoznania się z najciekawszymi tegorocznymi konkursowymi propozycjami Legnickie Centrum Kultury przygotowało dla Was także inne interesujące wystawy, niezapomniane koncerty i wydarzenia towarzyszące.
Zobacz wszystkie aktualności

Legnickie Centrum Kultury

Legnickie Centrum Kultury zajmuje część zabytkowego budynku dawnej Akademii Rycerskiej, założonej w 1708 roku przez księcia legnicko-brzeskiego Jerzego Rudolfa. Było to miejsce, w którym kształcili się synowie szlachty i arystokracji.

Dziś Akademia Rycerska jest żywym i tętniącym energią miejscem spotkań z kulturą: muzyką, tańcem, śpiewem, filmem, kabaretem, sztukami wizualnymi, folklorem. W przestrzeniach Akademii spotyka się tradycja wieloletnich legnickich festiwali oraz współczesność nowych nurtów. Sala Maneżowa rozbrzmiewa wszelkimi możliwymi gatunkami muzycznymi, a Sala Królewska stanowi doskonałe miejsce doniosłych uroczystych wydarzeń ważnych dla miasta i jego mieszkańców. Legnickie Centrum Kultury jest miejscem otwartym na współpracę z organizacjami pozarządowymi - corocznie wspieramy organizacyjnie i promocyjnie wiele inicjatyw społecznych i charytatywnych, w tym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Dowiedz się o nas więcej

Czym się wyróżniamy?

Ważna instytucja dla Legnicy i całego regionu

Bogata oferta kulturalna

Koncerty i wydarzenia o randze krajowej i międzynarodowej
Zabytkowa siedziba

Budynek z wielowiekową historią

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach