kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia Idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń i koncertów
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia

Idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń i koncertów
więcej

Aktualności Zapoznaj się z najnowszymi aktualnościami Legnickiego Centrum Kultury!

Grafika promująca Legnicką Majówkę
OD 01.05.2024 - DO 03.05.2024
Zapraszamy w dniach 1-3 maja na spędzanie miłego czasu na świeżym powietrzu w Parku Miejskim! Szykuje się dużo atrakcji!
Grafika promująca koncert Armii
18.05.2024
W sobotę, 18 maja, w Sali Maneżowej zespół Armia świętujący właśnie 40-lecie działalności zagra utwory ze swojej pierwszej płyty!
Grafika promująca projekt W głowie się nie mieści! Ilustracje - emocje - opowieści
25.04.2024
"W głowie się nie mieści! Ilustracje - emocje - opowieści" ma na celu przybliżenie oraz rozpowszechnienie tematyki polskiej ilustracji. Realizując ten projekt poprzez spotkania, na które zapraszamy współczesnych artystów, wyznaczających nowe trendy w ilustracji, chcemy pokazać naszym odbiorcom bogaty dorobek ilustratorów polskich, mających realny wpływ na kształtowanie się rozumienia założeń sztuki ilustracji, będących nośnikiem pewnych wartości kulturowych.
Grafika promująca koncert "Melodie dla Anny" poświęcony pamięci Anny German
13.05.2024
Zapraszamy na międzynarodowy koncert organizowany w ramach festiwalu piosenki Anny German "Eurydyka" i poświęcony pamięci twórczości tej wokalistki. Dziewiąty rok z rzędu w trasę koncertową po Polsce wyruszą młodzi artyści z różnych krajów.
OD 22.06.2024 - DO 23.06.2024
Znamy już termin tegorocznych Dni Legnicy! Zapraszamy na święto naszego miasta, które odbędzie się w dniach 22-23 czerwca na Polanie Angielskiej w Parku Miejskim.
Zobacz wszystkie aktualności

Legnickie Centrum Kultury

Legnickie Centrum Kultury zajmuje część zabytkowego budynku dawnej Akademii Rycerskiej, założonej w 1708 roku przez księcia legnicko-brzeskiego Jerzego Rudolfa. Było to miejsce, w którym kształcili się synowie szlachty i arystokracji.

Dziś Akademia Rycerska jest żywym i tętniącym energią miejscem spotkań z kulturą: muzyką, tańcem, śpiewem, filmem, kabaretem, sztukami wizualnymi, folklorem. W przestrzeniach Akademii spotyka się tradycja wieloletnich legnickich festiwali oraz współczesność nowych nurtów. Sala Maneżowa rozbrzmiewa wszelkimi możliwymi gatunkami muzycznymi, a Sala Królewska stanowi doskonałe miejsce doniosłych uroczystych wydarzeń ważnych dla miasta i jego mieszkańców. Legnickie Centrum Kultury jest miejscem otwartym na współpracę z organizacjami pozarządowymi - corocznie wspieramy organizacyjnie i promocyjnie wiele inicjatyw społecznych i charytatywnych, w tym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Dowiedz się o nas więcej

Czym się wyróżniamy?

Ważna instytucja dla Legnicy i całego regionu

Bogata oferta kulturalna

Koncerty i wydarzenia o randze krajowej i międzynarodowej
Zabytkowa siedziba

Budynek z wielowiekową historią

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach