kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia Idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń i koncertów
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia

Idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń i koncertów
więcej

Aktualności Zapoznaj się z najnowszymi aktualnościami Legnickiego Centrum Kultury!

OD 22.06.2024 - DO 23.06.2024
Tego wydarzenia nasze miasto nie zapomni na długo! W dniach 22-23 czerwca (sobota i niedziela) na Polanie Angielskiej w Parku Miejskim odbędą się tegoroczne Dni Legnicy!
Grafika promująca Międzynarodową Wystawę Satyrykon - Legnica 2024
OD 06.06.2024 - DO 30.09.2024
Jury po obejrzeniu 2783 prac 836 autorów z 61 krajów świata zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej 172 prace. Najważniejsze trofeum – Grand Prix Satyrykonu 2024 do Pawła Kuczyńskiego za pracę "Mur".
Grafika promująca wystawę Szkic Ma Moc
OD 12.06.2024 - DO 21.07.2024
Do czwartej edycji siostrzanego satyrykonowego konkursu zgłoszono 423 szkicowniki z całej Polski, z czego na wystawę pokonkursową zakwalifikowanych zostało 100 prac.
Grafika promująca wystawę Eugeniusza Skorwidera
OD 11.06.2024 - DO 24.08.2024
Zapraszamy na wystawę Eugeniusza Skorwidera "Plakaty i ilustracje", którą oglądać można w Galerii Satyrykon od 11 czerwca do 24 sierpnia w Galerii Satyrykon (Rynek 36). Wstęp wolny.
Grafika promująca wystawę Z ojca na syna
OD 07.06.2024 - DO 30.09.2024
Prezentowane na ekspozycji prace pochodzą z prywatnej kolekcji Zuzanny i Tomasza Lipińskich oraz ze zbiorów Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego.
Zobacz wszystkie aktualności

Legnickie Centrum Kultury

Legnickie Centrum Kultury zajmuje część zabytkowego budynku dawnej Akademii Rycerskiej, założonej w 1708 roku przez księcia legnicko-brzeskiego Jerzego Rudolfa. Było to miejsce, w którym kształcili się synowie szlachty i arystokracji.

Dziś Akademia Rycerska jest żywym i tętniącym energią miejscem spotkań z kulturą: muzyką, tańcem, śpiewem, filmem, kabaretem, sztukami wizualnymi, folklorem. W przestrzeniach Akademii spotyka się tradycja wieloletnich legnickich festiwali oraz współczesność nowych nurtów. Sala Maneżowa rozbrzmiewa wszelkimi możliwymi gatunkami muzycznymi, a Sala Królewska stanowi doskonałe miejsce doniosłych uroczystych wydarzeń ważnych dla miasta i jego mieszkańców. Legnickie Centrum Kultury jest miejscem otwartym na współpracę z organizacjami pozarządowymi - corocznie wspieramy organizacyjnie i promocyjnie wiele inicjatyw społecznych i charytatywnych, w tym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Dowiedz się o nas więcej

Czym się wyróżniamy?

Ważna instytucja dla Legnicy i całego regionu

Bogata oferta kulturalna

Koncerty i wydarzenia o randze krajowej i międzynarodowej
Zabytkowa siedziba

Budynek z wielowiekową historią

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach