kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Deklaracja dostępności

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Legnickie Centrum Kultury zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do stron internetowych Legnickiego Centrum Kultury.

Data publikacji strony internetowej: 2009-03-10. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2015-07-15


STAN DOSTĘPNOŚCI CYFROWEJ

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

- filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych
- część plików nie jest dostępnych cyfrowo
- "Wirtualny spacer" nie jest dostępny cyfrowo
- część plików została opublikowana przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej


PRZYGOTOWANIE DEKLARACJI DOSTĘPNOŚCI

Data sporządzenia deklaracji: 2020-03-30.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.


SKRÓTY KLAWIATUROWE

Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.


INFORMACJE ZWROTNE I DANE KONTAKTOWE

Na tej stronie internetowej są problemy, które wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej? Zgłoś to do: Paweł Wojtowicz, mailowo - pawel.wojtowicz@lck.art.pl lub telefonicznie 76 7233714 .

W zgłoszeniu podaj:

- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.


OBSŁUGA WNIOSKÓW I SKARG ZWIĄZANYCH Z DOSTĘPNOŚCIĄ

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszeniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do ,Wojewódzkiego Przykładowego Urzędu . Jeżeli nadal będziesz mieć uwagi do naszych działań związane z dostępnością cyfrową możesz zgłosić je do Rzecznika Praw Obywatelskich.


DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA OBIEKTU ZWANEGO "AKADEMIA RYCERSKA"


POŁOŻENIE

Obiekt położony w Legnicy przy ul. Chojnowskiej 2


DOJAZD

Ulice miejskie: Chojnowska , Bilsego, Zbigniewa i Michała, przy każdej z ulic możliwość parkowania w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu, parkingi posiadają miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, parking płatny


WEJŚCIE

- główne, znajdujące się od ul. Chojnowskiej, wejście ogólnodostępne w godzinach pracy instytucji znajdujących się na terenie obiektu. Nie stwarza barier architektonicznych. Drzwi dwuskrzydłowe, otwierane ręcznie. Środkowe drzwi służą jako wjazd na dziedziniec dla pojazdów samochodowych, przy wejściu głównym usytuowana jest 24 godzinna portiernia z pracownikiem mogącym udzielić informacji
- sala królewska, znajdujące się od ul. Bilsego, otwierane czasowo w trakcie organizacji imprez. Drzwi dwuskrzydłowe, wąskie, otwierane ręcznie. Wejście z 2 schodkami, nie przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich
- sala maneżowa, znajdujące się od ul. Zbigniewa i Michała. Otwierane czasowo w trakcie organizacji imprez. Drzwi dwuskrzydłowe, wąskie, ciężkie, otwierane ręcznie. Za drzwiami 8 stopni, bez barierek. Wejście nie przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
- wejście od strony dziedzińca nr 1, komunikacja w kierunku sal zajęciowych oraz widowiskowych, podjazd dla niepełnosprawnych z barierkami, drzwi dwuskrzydłowe otwierane ręcznie, szerokie, prowadzące do windy umożliwiającej transport na wyższe kondygnacje obiektu.
- wejście od strony dziedzińca nr 2, komunikacja w kierunku biur LCK, dojazd do windy z poziomu chodnika, drzwi dwuskrzydłowe, szerokie, otwierane ręcznie


DOSTĘPNOŚĆ BUDYNKU

Pomieszczenia bez barier architektonicznych, możliwość skorzystania z 2 dźwigów windowych, pomieszczenia dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, toalety oraz łazienki na każdym poziomie przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych

Na terenie obiektu brak pętli indukcyjnych

W razie konieczności możliwość wejścia z psem przewodnikiem

Na terenie obiektu brak informacji wizualnej o rozkładzie pomieszczeń, brak informacji w alfabecie Braille"a jak również nadruków w kolorach kontrastowych dla osób słabo widzących, nie można skorzystać z tłumacza języka migowego, brak informacji dotykowej i głosowej.

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach