kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

Zaduszki Muzyczne 2023

W sobotę, 28 października, w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej ponownie poczujemy klimat nostalgicznych dźwięków - zbliżają się Zaduszki Muzyczne 2023. Bilety w cenie 20 złotych (wkrótce więcej informacji o przedsprzedaży) oraz 30 złotych (do nabycia na koncercie). Początek o godzinie 19, wejście od godziny 18:30 od ul. Ojców Zbigniewa i Michała.

Wystąpią: Z Dzielni Chłopcy (blues), Diler (rock), Resoraki (rock alternatywny) oraz Atlantyda Soul Train (jazz&beyond). Na zakończenie imprezy czeka nas doskonale znane i lubiane przez bywalców Zaduszek jam session. Do zobaczenia!

zaduszki-male

Z Dzielni Chłopcy

Akustyczne trio z Dolnego Śląska. Grają od 2018 roku, jednak posiadają wieloletnie doświadczenia z występów w zespołach takich jak Obstawa Prezydenta czy Midnight Blues. Mieli okazje zaprezentować się między innymi podczas Suwałki Blues Festiwal 2019 – największego plenerowego festiwalu bluesowego w Polsce. ​Na repertuar składają się zarówno przeboje doskonale znane miłośnikom bluesa - od Breakoutu po Johna Lee Hookera, ale przede wszystkim własne kompozycje osadzone w klasycznym brzmieniu i opowiadające przede wszystkim o... życiu. W listopadzie 2020 roku ukazała się debiutancka płyta "Blues z mojej dzielnicy", której wydawcą jest projekt Czerwone Miasto. Album otrzymał pozytywne recenzje od słuchaczy i krytyków i został nominowany do nagrody Fryderyk 2021. Materiał nagrany na żywo oddaje prawdziwy klimat i brzmienie ich muzyki. Trio pracuje nad utworami na kolejną płytę. Z Dzielni Chłopcy to: Sławek Sobieski, Jarek Saniewski, Paweł Wawrzyniak.

zdc

Diler

Zespół powstał w Legnicy w 2016 roku. Wykonują muzykę rockowo-bluesową. Grupa przejęła repertuar nieistniejącej formacji Hotel Centrum, działającej przy LCK w latach 1982-1983. Repertuar został całkowicie przearanżowany i ustawiony pod wokalistkę. Współpracują z byłym gitarzystą Hotelu Centrum Edwardem Skrzypczakiem, który nadal tworzy i pisze nowe utwory dla Dilera. W repertuarze znajdują się także własne utwory i covery polskich wykonawców we własnych aranżacjach.

diler

Resoraki

Zespół powstał z inicjatywy perkusisty Piotrka Romanowskiego w 2017 roku. Wówczas uformował się też ostateczny skład, w którym zespół gra do dzisiaj: Irek Mierzejewski – gitara elektryczna, Jędrzej Nawara – wokal i klawisze, Piotrek Romanowski – bębny, Iwar Romanek – mandolina i gitara akustyczna, Tomek Sikorski – gitara basowa. Określają swą twórczość jako alt rock z wpływami popu i rocka progresywnego. Zespół ma na koncie trzy płyty studyjne i jedną EP-kę koncertową. Pierwszy premierowy koncert Resoraków miał miejsce we wrocławskim Hard Rock Cafe (listopad 2018). W kwietniu 2019 zespół wydał swoją pierwszą płytę pt. "Fragmenty". Jesienią tego samego roku zespół wygrał piosenką "Chwila" konkurs Muzyka Młodego Wrocławia.​ W 2020 roku zespół zagrał koncerty: na żywo w Radiu RAM, on-line w Studiu M imienia SBB w Radiu Opole, a także zostały zaproszone do Programu Trzeciego Polskiego Radia do audycji Tomasza Żądy – Trójka Żąda Debiutów. Niedługo potem ukończono zdjęcia do pierwszego profesjonalnego teledysku do piosenki "Obrazki w mojej głowie". Jeszcze w 2020 roku formacja wydał swoją drugą płytę pt. "Widoki". EP-ka "Powidoki" z pięcioma utworami ukazała się w czerwcu 2021. W ubiegłym roku ukazał się album "Suplementy" złożony z 9 piosenek nagranych podczas sesji do "Fragmentów" i "Widoków".

resoraki

Atlantyda Soul Train

Grupa przyjaciół, która powstała z inicjatywy Jacka Talko, Asi Ślipko i Pawła Lenara.
Obecny skład zespołu to: Krzysztof Borowski (gitara basowa), Remigiusz Szmigielski (perkusja), Paweł Lenar (fortepian, instrumenty klawiszowe), Jacek Talko (gitara) no i oczywiście Asia Ślipko - bardzo utalentowana wokalistka jazzowa, która jednocześnie stawia czoła najbardziej wyszukanym wyzwaniom na tym olbrzymim polu jakim jest muzyka. To znakomici muzycy z obszaru Jazzu, R&B, Bluesa, Fusion, którzy niejednokrotnie zachwycali Nas wielką ekspresją i finezyjnymi improwizacjami. Zespół gorąco zaprasza wszystkich miłośników muzyki przez duże M.

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach