kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

Przegląd Muzyczny PMRock'23

KIEDY: 18.11.2023, godz. 17.00
BILETY: 15 zł (przedsprzedaż, Galeria Satyrykon Legnica Rynek 36, klub "4pokoje" ul. Młynarska 7, Kupbilecik.pl), 20 zł na koncercie
MIEJSCE: Sala Królewska, Akademia Rycerska, wejście od ul. Benjamina Bilsego

Kolejna edycja tradycyjnego przeglądu odbędzie się 18 listopada - tym razem nie na dziedzińcu Akademii Rycerskiej w Legnicy, a w jej wnętrzach (Sala Maneżowa). Początek o godzinie 17, a pula nagród to 4000 zł.

W trakcie Przeglądu zaprezentują się:

  • DUNS (Oława)
  • EVOLUTION (Lubin)
  • EXTENSA (Wschodnia Wielkopolska)
  • GREY FRUIT (Wrocław)
  • KILKA CZUŁOŚCI (Wrocław)
  • KINGSPHERE (Rybnik)
  • PEF (Legnica)
  • ZSZOPY (Lubin)

Rumore

 

Wyboru dokonało jury w składzie: Anna Łukaszów (wokalistka Raz 2 - Tribute to Maanam), Marek Szpyra (muzyk wielu legnickich formacji od lat 80.; dziennikarz muzyczny), Michał Przechera (LCK, dziennikarz muzyczny, muzyk) oraz Daniel Jarzębak (muzyk znany z grup Dział Zbytu, Kto To & Kasia Wilk, Anastasis), które także będzie oceniać występy podczas Przeglądu 18 listopada.

Jako gość specjalny podczas obrad jury wystąpi ubiegłoroczny laureat imprezy - formacja Rumore z Cieszyna.
Rumore to trzy osobowości muzyczne, które wpadły na siebie w szkole średniej. Przez garażowe granie doszli do swobodnego wyrażania siebie samych w muzyce, co prosto można określić jako Indie Grunge Rock. Tworzą pod wpływem emocji i zawsze są autentyczni, w tym co robią. Granie pozwala im uzewnętrznić ich myśli, bunt, miłość ale również stosunek do otaczającego ich świata i to jak odnajdują / czują się w społeczeństwie. Nie boją się stawiać czoła wyzwaniom, a upór i dążenie do celu, to ich cechy charakterystyczne. Grają od 2016 roku, mają na koncie kilkadziesiąt koncertów i przeglądów.

 

 

Zespoły koncertowe:

DUNS / rock alternatywny - Oława

duns

Jesteśmy spod Wrocławia i jesteśmy małżeństwem. Muzykę na poważnie robimy od pięciu lat, a koncertujemy od 2021, na swoim koncie mając występy choćby przed you.Guru, Izzy & The Black Trees i Nosowską oraz na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Nasze utwory pojawiały się na alternatywnych listach przebojów, w swojej audycji puszczał nas Maciej Werk, lubi nas też Antena Krzyku. Stylistycznie nasza muzyka sytuuje się gdzieś między trip-hopem a post-punkiem (ktoś kiedyś powiedział „trash-pop”).

Aleksandra Kowalska - wokal
Jakub Kowalski – gitara
Laptop marki DELL

FB
BC

 

 

 

 

EVOLUTION / rock alternatywny - Lubin

evolution

Gramy rocka alternatywnego, ale nie trzymamy się jednego gatunku muzycznego. Od czasu
powstania w Lubinie - czyli od 2009 roku - oprócz zmian w składzie personalnym, przeszliśmy
także przez zmiany w swoim brzmieniu. Nasze utwory to spora dawka mocnego brzmienia, ale nie stronimy od spokojnych kompozycji.

Jadwiga Jaszek - wokal, procesor efektów wokalowych
Piotr Mikiciuk - gitara prowadząca
Rafał Mroczka - gitara rytmiczna
Marcin Górz - gitara basowa
Robert Wojciechowski - perkusja

FB
YT

 

 

 

EXTENSA / alt/post metal, noise - Wschodnia Wielkopolska

extensa

Źródłem inspiracji dla nazwy zespołu jest stworzona przezJacka Dukaja literacka enklawa ocalała z kataklizmu rewolucji naukowych, zmieniających nieodwracalnie człowieka i jego środowisko. Początki zespołu to maj 2021 roku. Na nic się nie umawialiśmy, żaden utwór nie został wcześniej przygotowany w domu, nikt nie przynosił pomysłów na próbę. Wszystko jest efektem "tu i teraz". Magia chwili, która sukcesywnie była uwieczniana w formie cyfrowej i którą później staraliśmy się odtworzyć i złożyć w przystępną formę. W

 

 listopadzie nakładem Gusstaff Records i Don’t Sit On My Vinyl ukaże się nasz debiutancki album.

Andrzej Radniecki – bas
Mariusz Wróblewski – perkusja
Paweł Wieloch – gitara

FB
LT

 

 

GREY FRUIT / ska/funk/rock - Wrocław

greyfruit

Energetyczny, wrocławski zespół, grający mieszankę ska, funku oraz melodyjnego rocka, laureat wielu konkursów, autor teledysków, m.in. do hiszpańskojęzycznej piosenki "Sin Palabras" ze scenami w Hawanie (Kuba). W kwietniu 2016 pod patronatem Radia Wrocław zespół wydał swój pierwszy krążek - "EP", który promowała ogólnopolska trasa Grey Fruit on Tour 2017. Grey Fruit zagrał ponad 120 występów na żywo, dzieląc scenę z takimi artystami, jak: Hey, Kult, Organek, Monika Brodka, Kasia Kowalska, De Mono, Mela Koteluk, Strachy na Lachy, Akurat, Luxtorpeda, TSA, Lao Che, Jelonek, Koniec Świata, Małgorzata Ostrowska, Patrycja Markowska, Sylwia Grzeszczak, czy legenda nowojorskiego ska – The Toasters. 2 stycznia 2017 zespół wystąpił w programie na żywo – Dzień Dobry TVN. W 2019 zespół podpisał umowę ze sponsorem – firmą Sii Polska na sfinansowanie ich kolejnego klipu, tym razem do utworu "To ten czas". W październiku 2022 roku zespół wydał swój drugi album pod nazwą "Akrobacje".

Michał Kościukiewicz – wokal, gitara
Tomasz Kubala - klawisze, akordeon, wokal
Aleksander Białek - perkusja
Wojciech Szczepański – gitara
Rafał Warachim - bas

Strona zespołu
FB
YT

kilka czułości / indie-folk z domieszką rocka, bluesa, popu, jazzu i piosenki poetyckiej - Wrocław

kilkaczulosci

kilka czułości to zespół debiutujący na polskiej scenie muzycznej, który założyła wokalistka i songwriterka, Anna Kamińska. Ich utwory to indie-folkowa podróż poprzez wielobarwne emocje, podczas której usłyszeć można również wpływy bluesa, popu, rocka, jazzu, czy piosenki poetyckiej. Zespół swoją debiutancką płytę "MIĘTA" wydał 29.06.2022 roku za pośrednictwem Agora Digital Music, aktualnie muzycy pracują nad drugim albumem, który zabierze nas ku nowym, tym razem lawendowym opowieściom. Zespół kilka czułości został wyróżniony na wielu konkursach i festiwalach m.in. I miejsce na Festiwalu im. Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Szlakiem Bardów w Warszawie, dwa I miejsca na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej (w kategorii "Najlepszy Wykonawca" oraz "Najlepsza Piosenka"), III miejsce na Festiwalu Piosenki Artystycznej "Koniugacje" w Rawiczu. Zagrali podczas Festiwalu Kocham Cię w Kluczborku czy Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu. Wystąpili również w Piwnicy pod Baranami w Krakowie.

Anna Kamińska - wokal, pianino, ukulele
Emil Smardzewski - wokal, pianino, gitara elektryczna
Mikołaj Główczyński - gitara basowa
Jakub Jugo - perkusja, wokal

LT
FB
IG
SF
YT

 

KINGSPHERE / modern Metal - Rybnik

kingsphere

Kingsphere powstał na przełomie 2019 i 2020 roku w śląskim Rybniku. Początkowo dwuosobowy projekt z biegiem czasu przerodził się w pełnoprawny zespół, który aktualnie czynnie koncertuje. Muzyka Kingsphere to zderzenie modern metalu z oldschoolowym melodic death metalem, a to wszystko doprawione jest solidną dawką elektroniki. Zespół ma na swoim koncie dwa albumy wyprodukowane oraz wydane własnymi siłami, dostępne w dystrybucji cyfrowej na większości platform streamingowych.

Marek Kula – gitara
Kamil Sikorski – gitara / wokal
Piotr Miliczek - wokal
Maciej Sobieski - perkusja
Paweł Kawalec - gitara basowa

FB
YT
SF
IG

 

PEF / lternative hip-hop with live band 'n scratch - Legnica

pef

Pierwotnie duet założony w 2022 roku, który przerodził się w szalony kolektyw.

Patryk Wójcik i Marek EF jako mc-producent i producent-mc nagrali w pracowni Marka we Wrocławiu debiutancki album - po wieloletnim wspólnym muzykowaniu i muzyka ta jest fundamentem, na którym opiera się zespół, kiedy wychodzi na scenę. Pięcioosobowa banda z Patrykiem na wokalu, wychodzi na scenę podczas gdy Marek dopieszcza muzykę w swej pieczarze. Gatunkowo najbliżej stoją przy hip-hopie, choć żywe brzmienie instrumentów i nierzadko improwizowane partie przykują uwagę niejednego słuchacza.

Patryk Wójcik - wokal, MPC, melodyka, gramofon,
Karina Magiera - wokal,
Bogdan Chajutin - gitara basowa,
Łukasz Kozłowski - gitara elektryczna,
Marcin Tokarski - perkusja

FB
IG
YT
SC
SF
AM
TI

ZSZOPY / alt rock - Lubinzszopy

Gramy bo lubimy grać.

Bartłomiej Hryniewicz - wokal
Karol Garbaczewski - gitara 1
Mateusz Olszewski - gitara 2
Tomasz Witkowski - bass
Wiktor Olszowiak - perkusja

FB
IG

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach