kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

Pierwszy Festiwal kultury polsko-ukraińskiej "Pod wspólnym niebem"

2 września na legnickim Rynku odbędzie się Festiwal Kultury Polsko-Ukraińskiej "Pod Wspólnym Niebem". Ideą imprezy jest integracja społeczności polskiej i ukraińskiej poprzez aktywne, rodzinne spędzanie czasu wolnego oraz uczestnictwo w warsztatach i koncertach przybliżających kulturę obu narodów.

Całość wydarzenia podzielona zostanie na dwie części. Od godziny 14:00 do 18:00 na płycie rynku (okolice Satyrykonu) rozpoczną się darmowe warsztaty. Uczestnicy w każdym wieku będą mieli szansę zrobić swój własny tradycyjny polski wianek z prawdziwych kwiatów, ukraińskie lalki motanki, zagłębić się w tajniki tworzenia naturalnych kosmetyków oraz poznać przepisy na szybkie i łatwe zdrowe przekąski. Dla najmłodszych przewidziany jest szereg atrakcji takich jak zajęcia kreatywne, malowanie buziek, warkoczyki i brokatowe tatuaże. Przygotowana zostanie "Strefa malucha" z atrakcjami i animacjami dla dzieci do 6. roku życia. Dodatkową atrakcją będą też stoiska Straży Pożarnej, Policji i Pogotowia Ratunkowego.

W czasie warsztatów na scenie będą miały miejsce występy wokalne z gościnnym udziałem zespołu wokalno-muzycznego z Kolegium Muzycznego im. W. Barwińskiego z Drohobycza – miasta partnerskiego Legnicy, przeplatane animacjami dla dzieci. O godzinie 17:00 odbędzie się natomiast losowanie nagród charytatywnej "Loterii z Kropką", której losy sprzedawane są od 28 sierpnia w Galerii Piastów koło Empiku; losy będzie można nabyć również podczas Festiwalu. Nagrodą główną w Loterii jest rower o wartości 1000 złotych, a łączna pula nagród to ponad 6000 złotych.

Zakończeniem Festiwalu będą dwa koncerty (wstęp wolny), które odbędą się na dziedzińcu Akademii Rycerskiej. O godzinie 18:00 w miejsce zapowiadanej wcześniej formacji Kozak System wystąpi zespół Troye Zilla, a o 20:00 zagra grupa Dagadana. Ta nagła zmiana wynika z konfliktu zbrojnego w Ukrainie i braku możliwości przekroczenia granicy przez członków Kozak System.

Głównymi organizatorami Festiwalu są: Fundacja Pomagamy i Kropka oraz Związek Ukraińców w Polsce koło w Legnicy.

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach