kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

Legnickie Letnie Granie

KIEDY: 15.07.2023, godz. 16:00
BILETY: wstęp wolny
MIEJSCE: Muszla Koncertowa w Parku Miejskim

LeLeGra (Legnickie Letnie Granie) to cykl koncertów, występów i działań artystycznych mających na celu promocję lokalnych artystów, a także doskonała letnia forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Podczas kolejnej odsłony naszego cyklu koncertowego, zaprezentuje się czworo wykonawców reprezentujących zupełnie odmienne nurty muzyczne. Będą to: Michał Kowalczyk, Szymon Michałek, Pudełko zapałek oraz Chaos Ctrl. Początek wydarzenia o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!

Lelegra__internety

Michał Kowalczyk ma 12 lat. Wokalu uczy się w Szkole Muzyki Rozrywkowej, śpiewu i mowy w Legnicy pod okiem Patrycji Kamola, a gry na perkusji w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy. Jest laureatem wielu konkursów wokalnych m.in.: GRAND PRIX w VII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza "Kima" w Krakowie, GRAND PRIX w IV Dolnośląskim Festiwalu Piosenki Polskiej "Gdzie Ci Artyści Szaleni?" w Grębocicach, GRAND PRIX w XXIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Lwówku, I miejsce w 7 Danuta Rinn Festiwal w Warszawie, GRAND PRIX w III Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej im. Alojzego Zielińskiego w Snowidzy, GRNAD PRIX w IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek ELENI w Bielawie, GRAND PRIX w XV Małopolskim Festiwalu Piosenki "Integracja Malowana Dźwiękiem"; I nagrody na Festiwalu Piosenki Aktorskiej i Poezji Śpiewanej w Rzeszowie; I nagrody na XV Ogólnopolskim Konkursie na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej "OCEANY" w Niemodlinie; ZŁOTA NUTKA na XXVIII Dolnośląskim Dziecięcym Konkursie Wokalnym "O ZŁOTĄ NUTKĘ" w Lubinie.
1 sierpnia 2022 Michał wystąpił w koncercie pod Pomnikiem Powstańców Warszawskich w Warszawie, a 12 listopada 2022 reprezentował Diecezję Legnicką w koncercie patriotycznym pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP w Zamku Królewskim w Warszawie. Obecnie Michał jest uczestnikiem VI edycji telewizyjnego programu The Voice Kids w Drużynie Cleo. Oprócz śpiewu, który jest jego największą pasją lubi rodzinne wycieczki rowerowe oraz interesuje się piłką nożną.

Szymon Michałek czyli Simon MichMaxx od 3 lat uczy się komponowania muzyki klasycznej i filmowej. Swoich sił próbuje również w kompozycjach opierających się na elektronicznych brzmieniach. Łącznie skomponował ponad trzydzieści utworów z czego dwadzieścia zostało udostępnionych na oficjalnym kanale w serwisie YouTube oraz SoundCloud. Podczas koncertu zaprezentuje osiem utworów w tym dwa premierowe.

Pudełko zapałek - koncertują i nagrywają już od 17 lat. W małym dolnośląskim miasteczku, gdzieś między wersami rzeczywistości powstawały kolejne piosenki, z którymi ruszali w świat by oddać kawałek swojego życia publiczności. Nie tylko swojego. Przecież piosenki pisze się, by na nowo ożywić kawałek świata, który przeminął, by opisać rzeczywistość i ludzi, którzy są, by opowiedzieć o marzeniach i nadziejach, które być może nadejdą. Dzięki poezji można nawet nadać nowe życie i ubrać w muzykę myśli zaklęte głęboko w czyjejś głowie. Otworzyć drzwi, które wydają się być zaryglowane od wewnątrz.
Niedawno stworzyli muzykę do kilku tekstów Michała Dziemiesza, który mimo tego, że przeszedł ciężki udar mózgu i od półtora roku jest zamknięty we własnym ciele, zaczął tworzyć krótkie wiersze - haiku. Wiersze wymrugał powiekami, dbając o każde słowo. Powstały słowa, powstała muzyka - pozwoliło to, by myśli Michała pofrunęły wyżej, niż kiedykolwiek ktokolwiek mógłby się spodziewać.
Mają na swoim koncie około 250 autorskich piosenek. Zjeździli większość festiwali poetyckich, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Od stycznia 2017 roku cyklicznie goszczą na antenie Polskiego Radia Wrocław, w autorskiej audycji Leszka Kopcia "Muzyczna Cyganeria" gdzie komponują i na żywo wykonują piosenki do pomysłów nadsyłanych przez słuchaczy. W przyszłym roku planują wydać debiutancką płytę.
Zapraszamy do odwiedzenia strony zespołu: https://pudelkozapalek.wordpress.com/

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach