kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

Koncert piosenek Anny German

KIEDY: 14.05.2023, godz. 18.00
BILETY: 35 zł.
MIEJSCE: Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej, wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała

 

Międzynarodowy koncert "Planeta Anna" odbędzie się w niedzielę, 14 maja, w Sala Maneżowej Akademii Rycerskiej w ramach tegorocznej edycji festiwalu piosenki Anny German "Eurydyka". Wydarzenie opiera się na autorskich interpretacjach i aranżacjach utworów znanych z repertuaru Anny German oraz charakteryzuje się niepowtarzalnym sposobem wykonania utworów (solo, duet, kwartet, instrumentarium i autorski scenariusz). Początek o godzinie 18.00.

Anna German śpiewała przede wszystkim o miłości i pokoju - jej piosenki potrzebne są teraz jak chyba nigdy wcześniej. W tym roku w koncercie wezmą udział młodzi artyści, laureaci międzynarodowych festiwali:

  • Grażyna Komincz - absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Brała udział w licznych koncertach i festiwalach w Polsce, Łotwie, Ukrainie, między innymi w festiwalu "Pieśni walczących o Niepodległość" (Warszawa - 2017 r.) W swoim repertuarze posiada utwory klasyczne, operetkowe, musicalowe oraz estradowe.
  • Paweł Kozich - magister historii i teorii sztuki. Finalista Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy "Serca Biciem" w Bydgoszczy. Zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne 2022, II miejsce II Konkursu wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego "Sobą być", II miejsce XIII Konkursu Piosenki "Agnieszka i inni". Otrzymał wyróżnienie w programie "Szansa na sukces. Opole 2023", laureat I miejsca VI Festiwalu Piosenki Anny German "Eurydyka".
  • Katarzyna Czekanowska (Ukraina) - śpiewaczka operowa z Tarnopola, laureatka międzynarodowych i ogólnokrajowych konkursów. Zwyciężczyni pierwszej nagrody w międzynarodowym konkursie w Cambridge 2023
  • Natalia Kalada (Białoruś) - uznana za najlepszy mezzosopran Białorusi. Była solistką Teatru Opery i Baletu w Mińsku. Podczas protestów w 2020 roku na Białorusi została zwolniona z pracy. W tej chwili mieszka i pracuje w Warszawie.

Akompaniament:

  • Alba Music Trio (Darya Yeliseyeva - flet, Anastasia Bouria - fortepian, Eduard Radzwilowicz - wiolonczela) - laureaci międzynarodowych konkursów muzyki kameralnej z 15-letnim doświadczeniem koncertowym.
  • Witali Oleszkiewicz (fortepian) - kierownik artystyczny
  • Marina Towarnicka - reżyseria i scenariusz

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach