kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu zespołów LCK

Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu zespołów LCK

KIEDY: 22.01.2023 godz. 17:00
BILETY: 15 zł, dostępne w Galerii Satyrykon
MIEJSCE: Sala Królewska Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Bilsego)

 

Wspólny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chóru Madrygał, Zespołu Pieśni i Tańca Legnica oraz Dziecięco-Młodzieżowej Legnickiej Orkiestry Dętej, to wydarzenie wyjątkowe. Po raz pierwszy te trzy zespoły spotkają się na wspólnej scenie w pięknej przestrzeni Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej i wystąpią dla Państwa z repertuarem wybranym specjalnie na tę okoliczność.

Chór "Madrygał", który istnieje już 74 lata, został założony w 1949 r. przez Henryka Karlińskiego przy Szkole Podstawowej nr 1 jako chór dziecięcy, przez lata chór ewoluował i obecnie występuje w głównej mierze jako chór osób dorosłych.
W swoim repertuarze "Madrygał" posiada utwory zarówno współczesne, jak i dawne. Znajdziecie w nim Państwo utwory ludowe, religijne, negro spirituals, gospel, a także małe i wielkie formy muzyczne.

Zespół Pieśni i Tańca "Legnica" powstał w 1975 roku z inicjatywy konińskiego choreografa Wiktora Ringa. Obecnie w różnych grupach wiekowych, a jest ich łącznie sześć, w ZPiT "Legnica" tańczy, śpiewa i gra ponad 100 osób - najmłodszy czynny członek Zespołu liczy 5 lat, a najstarszy 75 (grupa dorosła).
Z Zespołem pracuje trzech instruktorów: Elżbieta Andrusieczko-Tor (choreograf, kierownik Zespołu), Anna Ziemba (choreograf), Kamil Zemła (kapelmistrz) garderobą opiekuje się Joanna Lickiewicz.
Zespół dorobił się także 10-osobowej kapeli (akordeon, pięć par skrzypiec, klarnet, flet poprzeczny, trąbka i kontrabas).

Dziecięco-Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta powstała w 2014 roku z inicjatywy Piotra Budzianowskiego, który został jej pierwszym kapelmistrzem.
Od ponad dwóch lat kapelmistrzem DMLOD jest Konstancja Mozolewska, która miłość do muzyki łączy z kreatywnym podejściem do edukacji kulturalnej. Młodzi muzycy nie tylko od podstaw uczą się czytania nut i gry na instrumencie, ale też bawią się formą i artystycznie rozwijają. Stopniowo przyswajając nowy, dopasowany do potrzeb i możliwości amatorskiej orkiestry repertuar, DMLOD coraz częściej występuje na scenie Legnickiego Centrum Kultury oraz zaprzyjaźnionych organizacji.

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach