kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

Koncert Joanny Dark "Osiecka/Przybora - Ale Jazz!"

KIEDY: 18.06.2023 godz. 18:00
BILETY: 35 złotych dostępne w Galerii Satyrykon
MIEJSCE: Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej

Zapraszamy na koncert Joanny Dark "Osiecka/Przybora - Ale Jazz!", który odbędzie się 18 czerwca o godzinie 18:00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej. Wejście od ulicy Ojców Zbigniewa i Michała, bilety w cenie 35 złotych dostępne w Galerii Satyrykon oraz na stronie www.eBilet.pl

"Osiecka/Przybora - Ale Jazz!" to wybór trzynastu piosenek z tekstami geniuszy słowa - Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, które po raz pierwszy w tym zestawieniu zostały zaaranżowane w wersji jazzowej. Premiera płyty Joanny Dark z wyborem utworów tego duetu odbyła się 8 października 2021. Skład: Joanna Dark (wokal), Krzysztof Szmańda (instrumenty perkusyjne), Filip Wojciechowski (piano), Paweł Pańta (kontrabas) oraz Jerzy Małek (trąbka)

Subtelne, piękne i jazzowe piosenki Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory zaśpiewała Joanna Dark. Nie siląc się na ultranowoczesność, poszła tropem wrażliwej, emocjonalnej interpretacji, by wydobyć z popularnych przecież szlagierów wartości szczególne: nastrój i brzmienie godne subtelności duetu Przybora-Osiecka. "Pomysł zrodził się z tęsknoty za śpiewaniem piosenek z pięknym tekstem i porywającą muzyką. Ze wspomnień pary, którą na chwilę niedużą połączyło uczucie. Uczucie, które pozostawiło piosenki-perełki. Ale też z tęsknoty do muzykowania z moimi znakomitymi kolegami jazzmanami. Oto nasz jazzowy świat piosenek Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory" - wyjaśnia genezę albumu wokalista Joanna Dark. Realizując swoją koncepcji artystka zaprosiła wybitnych muzyków jazzowych: Filipa Wojciechowskiego, Pawła Pańtę, Krzysztofa Szmańdę oraz Jerzego Małka, by autorsko zinterpretować wielkie przeboje Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory (od "Parę pytań" i "Zielono mi" z muzyką Jana Ptaszyna Wróblewskiego, po "Na całych jeziorach ty" i "W dziką jabłoń cię zaklęłam" Adama Sławińskiego i "Pejzaż bez ciebie", "Stacyjka Zdrój", "To będzie miłość nieduża" oraz "Zmierzch" duetu Jeremi Przybora-Jerzy Wasowski). W zestawie nie zabrakło dwóch popularnych kompozycji Krzysztofa Komedy (piosenek do słów Agnieszki Osieckiej) - "Ja nie chcę spać" oraz "Nic nie mów".

Dionizy Piątkowski - Jazz.pl

GALERIA ZDJĘĆ

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach