kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

Hotel Centrum / Imperium - "Bilonowy deszcz. Archiwum 1982-83" - koncert promocyjny

KIEDY: 15.04.2023, 19.00
BILETY: 20 złotych (przedsprzedaż) / 25 złotych (w dniu koncertu)
MIEJSCE: Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej, wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała

 

W sobotę, 15 kwietnia, o godzinie 19 w Sali Maneżowej odbędzie się koncert promocyjny grupy Hotel Centrum / Imperium zatytułowany "Bilonowy deszcz. Archiwum 1982-83". To kolejna pozycja w katalogu projektu Czerwone Miasto Legnickiego Centrum Kultury i Atrament Records, która ponownie wraca do początku lat 80. XX wieku. Bilety w cenie 20 złotych (przedsprzedaż) i 25 złotych (w dzień koncertu).

Na przełomie 1981 i 1982 uformowała się w Legnicy grupa Hotel Centrum, która trafiła pod skrzydła Legnickiego Centrum Kultury. Po kilku miesiącach intensywnych prób zadebiutowała "u siebie" - w Akademii Rycerskiej podczas koncertu z zespołem Turbo (1 maja 1982). Na scenie pojawili się w składzie: Edward Skrzypczak - gitara, Ireneusz Kowalczyk - gitara; Jerzy Orłowski - bas; Leszek Pańczuk - perkusja; Włodzimierz Odorczuk - śpiew. Dalsza historia kapeli nabrała tempa - kolejny występ w Legnicy (kino "Ognisko") oraz przede wszystkim udziały w "Open Rock Festival ′82" w Krakowie i kilka dni później w konkursie III Ogólnopolskiego Przeglądu Muzyki Młodej Generacji "Jarocin" (sierpień 1982). Wkrótce zespołem zainteresował się wrocławski oddział Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Współpraca przyniosła zmianę nazwy na Imperium, a także pojawienie się nowych osób w grupie. Kwintet miał możliwość pokazania się na terenie kraju grając m.in. u boku Lady Pank, Republiki, Banku. W celach promocyjnych powstał klip do utworu "Bilonowy deszcz", który znalazł się w notowaniach Telewizyjnej Listy Przebojów (TVP) pod koniec 1982 roku, a także grany był w radio wraz z innymi, najbardziej znanymi utworami jak "Królowa mlecznych barów" czy "Kostka Rubika" . Te jak i kilka innych utworów zostało zarejestrowanych podczas dwóch sesji w studiach Polskiego Radia (Warszawa, Szczecin). Obie sesje znajdą się na planowanej podwójnej płycie CD - na pierwszym krążku. Na drugiej płytce pojawią się: materiał demo, nagrania koncertowe z "Open Rock", "Jarocina" oraz debiutanckiego koncertu w legnickiej Akademii Rycerskiej.

Podczas koncertu promującego ukazanie się albumu "Bilonowy deszcz. Archiwum 1982-83" (2CD) na scenie wystąpi formacja Diler, której lideruje Włodzimierz Odorczuk - wokalista Hotelu Centrum/Imperium, a także grupy NoWay, Hotel Centrum Blues oraz Lech Niedźwiedziński Funky Band. W ich programach nie zabraknie utworów z repertuaru Hotelu Centrum. W Sali Maneżowej pojawią się także goście specjalni - muzycy, którzy 41 lat temu w tym samym miejscu po raz pierwszy wykonali publicznie "Bilonowy deszcz" i inne utwory.

Premierowe wydawnictwo będzie dostępne podczas imprezy, jak i po 15 kwietnia trafi do dystrybucji Czerwonego Miasta (sklep stacjonarny - Galeria Satyrykon, Rynek 35; sprzedaż wysyłkowa - e-mail: bgk@lck.art.pl

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach