kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

Ballet Magnificat

Ballet Magnificat

KIEDY: 07.05.2023 godz. 18.00
BILETY: 40 zł do 15 roku życia, 60 zł (https://balet.konfeo.com/, Galeria Satyrykon)BalletMagnificat
MIEJSCE: Sala Maneżowa, Akademia Rycerska, wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała

 

Ballet Magnificat to założony w 1986r. amerykański zespół baletowy z Jackson, w stanie Missisipi, wystawiający swoje spektakle na całym świecie. Zespół łączy ze sobą balet tradycyjny z nowoczesnym, mieszając ze sobą również elementy tańca żydowskiego, celtyckiego i jave, tworząc niezwykłą mozaikę tańca na najwyższym poziomie. Spektakle zespołu łączą wirtuozerię tańca z głębokim, poruszającym przesłaniem, co stanowi o wyjątkowości zespołu. Niesłabnąca popularność i doskonała reputacja międzynarodowych występów Ballet Magnificat pozwoliła mu na stałe zająć miejsce w sercach polskich widzów. Zespół od 10 lat ma grono zagorzałych wielbicieli w Polsce doceniających taneczny perfekcjonizm artystów. Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie, występując ze swoimi spektaklami dla wielotysięcznych publiczności w Stanach Zjednoczonych, Brazylii czy Chinach, jak i dla mniejszych publiczności w Hondurasie, Kostaryce, Filipinach, Izraelu i wielu innych krajach. W Europie występowali m.in. w Mediolanie, Berlinie, Pradze, Zagrzebiu, Kijowie, St. Petersburgu i Moskwie. Artyści są nieustannie w drodze i wystawili swoje spektakle w ponad 50 krajach. „Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm" – napisał o nich amerykański „Dallas Morning News”. „Do Źródła” zaprasza Ballet Magnificat do Polski od 2011 r. organizując do tej ponad 50 spektakli, które zobaczyło na żywo prawie 30 tysięcy widzów. Wrażenie widowiska za każdym razem jest nie do opisania.


W repertuarze Ballet Magnificat znajdują się poruszające interpretacje m.in. przypowieści o synu marnotrawnym: Prodigal’s Journey oraz powieści Corrie ten Boom: Hiding Place (Bezpieczna kryjówka) opowiadającej historię holenderskiej rodziny ukrywającej Żydów podczas II wojny światowej.
W Legnicy Ballet Magnificat wystawi spektakl pt. Deliver Us! (Wybaw Nas!), który będzie teatralno-taneczną interpretacją opowieści o biblijnym Mojżeszu oraz wyjściu Izraelitów z Egiptu. To pełen rozmachu i dynamiki spektakl, który poruszył już miliony ludzi na całym świecie zaskakującym zakończeniem! Amerykańscy muzycy będą tańczyć do oskarowej muzyki z filmu „Książe Egiptu” skomponowanej przez wybitnych kompozytorów, Stephana Schwartza i Hansa Zmmera.


Taniec jest cierpliwy, niczego nie narzuca. Zapewnia wejście w przestrzeń przeżycia, ale tylko od widza zależy, jaką pracę to w nim wykona. Tu jest podobnie. Chodzi o dzielenie się pięknem i dobrem, wspólne doświadczenie go, zasmakowanie nowej jakości sztuki. To właśnie w taki wymiar tańca wprowadza publiczność Ballet Magnificat – w przestrzeń sztuki zdumiewającej, pozostającej w pamięci nie na chwilę, ale na zawsze. Zapraszamy.

Ballet Magnificat – Deliver us!

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach