kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

32. Międzynarodowy Festiwal Organowy / Recital organowy

KIEDY: 8.08.2023, godz. 19:15
BILETY: wstęp wolny
MIEJSCE: Kościół Ewangelicki Marii Panny

Małgorzata Klorek - organy
Ewa Rułka - flet

 

program:
 
Alexandre Guilmant
(1837-1911)
 Grand choeur triomphale / organy
Johann Sebastian Bach
(1685-1750)
 Polonez & Double, Menuet/ flet, organy
z Suity h-moll BWV 1067
Theodore Dubois
(1837-1924)
 Fiat Lux (Niech się stanie światłość)/ organy
Gaetano Donizetti
(1797-1848)
 Sonata c-moll na flet/ flet, organy
Richard Wagner
(1813-1883)
 Chór pielgrzymów z opery "Tannhauser"
trans. na organy Edwin H. Lemare/ organy
Lili Boulanger
(1893-1918)
 Nokturn F-dur trans. James Galway/ flet, organy
Giuseppe Gherardeschi
(1759-1815)
 Rondo/ organy
Ignacy Jan Paderewski
(1860-1941)
 Melodia op.16 nr 2/ flet, organy
Cesar Franck
(1822-1890)
 Finał op.21/ organy

Małgorzata Klorek - ukończyła studia na wydziałach Wychowania Muzycznego i Instrumentalnym w Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu. Studiowała grę organową pod kierunkiem prof. Romualda Sroczyńskiego. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych mistrzowskich kursach interpretacji muzyki organowej prowadzonych przez wybitnych wirtuozów organów w kraju i za granicą. Współpracy ze znakomitym czeskim organistą - pedagogiem Milanem Šlechtą zawdzięcza artystka decydujące dla artystycznego rozwoju impulsy. Od wielu lat Małgorzata Klorek organizuje kursy interpretacji muzyki organowej, improwizacji organowej i fortepianowej w Szczecinie dla uczniów szkół średnich i wyższych w ramach Zachodniopomorskiego Festiwalu Muzycznego im. Carl Loewe. Prowadzi klasę organów w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Pełni funkcję kierownika artystycznego licznych Międzynarodowych Festiwali Muzyki Organowej i Kameralnej. Jako solistka i kameralistka prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą. Posiada w swoim dorobku nagrania radiowe, telewizyjne oraz płytowe. Prowadzi badania nad historią kultury organowej miasta Szczecina. Opublikowała książkę poświęconą historii organów i organistów w szczecińskiej Kaplicy Zamkowej.

Ewa Rułka - flecistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe "Menedżer kultury" w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego z zakresu Zarządzania oświatą. Współpracowała z Orkiestrą Kameralną Collegium Varsoviense w Warszawie, wykonując utwory od baroku do muzyki współczesnej. Umiejętności wykonawcze doskonaliła na licznych kursach interpretacji muzycznej oraz metodyki nauczania gry na flecie i muzyki kameralnej, prowadzonych przez między innymi profesorów: Petera Lukasa Graffa, Philippa Bernolda, Elżbietę Dastych-Szwarc, Marię Leenę Mäkila, Antoniego Wierzbińskiego.
Aktywnie działa na rzecz podniesienia poziomu nauczania szkolnictwa artystycznego organizując, bądź współorganizując, kursy i warsztaty dla nauczycieli oraz uczniów szkół muzycznych, prowadzone przez uznanych artystów i wybitnych pedagogów z Polski i z zagranicy. Współpracuje z placówką doskonalenia nauczycieli szkół artystycznych jako wykładowca kursów kwalifikacyjnych z zakresu przygotowania pedagogicznego dla czynnych zawodowo nauczycieli oraz z zakresu zarządzania oświatą dla przyszłej kadry kierowniczej szkół artystycznych. Poza tym, jest autorką artykułów dotyczących funkcjonowania systemu szkolnictwa artystycznego. Prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną oraz koncertuje, jako solistka i kameralistka na festiwalach w kraju a także za granicą.

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach