kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

LeLeGra

Legnickie Letnie Granie to cykl koncertów, występów i działań artystycznych mających na celu promocję lokalnych artystów, a także doskonała letnia forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Podczas ostatniej odsłony naszego cyklu koncertowego - w piątek, 25 sierpnia w Muszli Koncertowej w Parku Miejskim - zaprezentuje się czworo wykonawców zapraszając Was do swoich muzycznych światów. Będą to: Emilia Tomaszczyk, Evolution, Lift Off oraz XAOO. Początek wydarzenia o godz. 17:00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Emilia Tomaszczyk mieszka w Legnicy. Ukończyła tutejszą Szkołę Muzyczną w sekcji śpiewu solowego. Szlifowała swój wokal na kursie wokalnym przy Akademii Muzycznej w Dublinie. Występowała z wieloma chórami, zarówno jako chórzystka, jak i solistka. W jej repertuarze znajdziemy zarówno klasyczne arie i pieśni, jak i muzykę rozrywkową. Bardzo chętnie i z pasją czyta bajki i recytuje wiersze.

Evolution - grają rocka alternatywnego, ale nie trzymają się jednego gatunku muzycznego. Od czasu powstania w Lubinie, czyli od 2009 roku, oprócz zmian w składzie personalnym, przeszli także zmiany w swoim brzmieniu. Ich utwory to spora dawka mocnego brzmienia, nie stroniąca jednak od spokojnych kompozycji. Byli półfinalistami Muzycznej Bitwy Radia Wrocław w 2019 roku.

Tajemniczo piszą o sobie: Lift Off to historia składająca się z 5 elementów. Przypadek, albo coś, co tylko jest tak nazwane, sprawił, że elementy tej historii zaczęły tworzyć wspólną opowieść. Nie mając celu, zaczęliśmy błądzić. Błądząc szukaliśmy odpowiedzi. Szukając, stworzyliśmy cel. Spróbować wyrazić bliżej nieokreślony stan ducha, którego fundament stanowi dźwięk. Nasycić serca, nim zamienią się w kamień. Być kamieniem, którego nic nie zmieni.Muzyka wywołana niezmiennym pragnieniem serca. Start bez lądowania. Odlot. Opowieści dziwnej treści.

Zespół XAOO powstał w 2018 roku z inicjatywy Michała Michalskiego (bas, vocal) i Szymona Szymkowicza (perkusja). Po dołączeniu do składu Piotra Wasyłeńko (instrumenty klawiszowe) zespól zaczął intensywnie pracować nad autorskim materiałem. Pod koniec 2018 r. zespól zaczął koncertować, a w 2019 roku nagrał 3 single: „Bezsenność”, „Neony”, „Inside”. W 2019 r. zespół zawiesił działalność. Trzy lata później nastąpiła reaktywacja, a do składu dołączyli: Mateusz Pogonowski (perkusja) oraz Krystian Wesołowski (gitara). Z oryginalnego składu pozostali Michał Michalski i Szymon Szymkowicz. Nową erę rozpoczęli wydaniem singla „Derwisz”. Chociaż nie przywiązują się do konkretnego gatunku, ich muzyka jest tajemniczą mieszanką ciężkiego rockowego grania z dozą psychodeli, ciekawych rozwiązań harmonicznych, okraszonych dodatkowo rozbudowaną sekcją perkusyjną. W sferze tekstowej dominuje własna interpretacja otaczającej rzeczywistości przetworzona przez własną wrażliwość artystyczną

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach