kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia Idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń i koncertów
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia

Idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń i koncertów
więcej

Aktualności Zapoznaj się z najnowszymi aktualnościami Legnickiego Centrum Kultury!

08.12.2023
Kalendarz Satyrykonu to wieloletnia tradycja Legnickiego Centrum Kultury. W tym roku to wydawnictwo ubogacą grafiki Józefa Wilkonia
09.12.2023
W sobotę, 9 grudnia, odbędzie się uroczysty koncert w ramach obchodów 101. rocznicy urodzin Henryka Karlińskiego – patrona Legnickiego Centrum Kultury.
Miło nam poinformować, że można już przesyłać zgłoszenia do Turnieju Chórów oraz Konkursu Kompozytorskiego Legnica Cantat 2024!
05.01.2024
Cenicie sobie muzyczne wydarzenia, które sprawiają radość, są pełne żaru i namiętności? To Roland Abreu zaprezentuje Wam to co kochacie! Podczas koncertu usłyszymy brzmienia kubańskie – rumbę, son, mambo, danzon, bolero i cha cha cha.
07.11.2023
Od wtorku, 7 listopada, w Galerii Satyrykon dostępna będzie wystawa Macieja Szymanowicza zatytułowana "Lekko nie ma...". Na wernisaż zapraszamy natomiast w piątek, 17 listopada, o godzinie 18.00.
Zobacz wszystkie aktualności

Legnickie Centrum Kultury

Legnickie Centrum Kultury zajmuje część zabytkowego budynku dawnej Akademii Rycerskiej, założonej w 1708 roku przez księcia legnicko-brzeskiego Jerzego Rudolfa. Było to miejsce, w którym kształcili się synowie szlachty i arystokracji.

Dziś Akademia Rycerska jest żywym i tętniącym energią miejscem spotkań z kulturą: muzyką, tańcem, śpiewem, filmem, kabaretem, sztukami wizualnymi, folklorem. W przestrzeniach Akademii spotyka się tradycja wieloletnich legnickich festiwali oraz współczesność nowych nurtów. Sala Maneżowa rozbrzmiewa wszelkimi możliwymi gatunkami muzycznymi, a Sala Królewska stanowi doskonałe miejsce doniosłych uroczystych wydarzeń ważnych dla miasta i jego mieszkańców. Legnickie Centrum Kultury jest miejscem otwartym na współpracę z organizacjami pozarządowymi - corocznie wspieramy organizacyjnie i promocyjnie wiele inicjatyw społecznych i charytatywnych, w tym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Dowiedz się o nas więcej

Czym się wyróżniamy?

Ważna instytucja dla Legnicy i całego regionu

Bogata oferta kulturalna

Koncerty i wydarzenia o randze krajowej i międzynarodowej
Zabytkowa siedziba

Budynek z wielowiekową historią

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach