kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia Idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń i koncertów
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia

Idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń i koncertów
więcej

Aktualności Zapoznaj się z najnowszymi aktualnościami Legnickiego Centrum Kultury!

Grafika promująca koncert Kwintetu Katarzyny Mirowskiej
21.07.2024
"Gershwin na 5" to - jak sama nazwa wskazuje - program poświęcony twórczości George'a Gershwina i złożony ze znanych oraz lubianych melodii kompozytora, takich jak: "Lady be good", "Foggy day" czy "Summertime". Te blisko stuletnie piosenki musicalowe i filmowe zyskują całkiem nowy, świeży charakter dzięki nowoczesnym, autorskim aranżacjom Roberta Jarmużka, Katarzyny Mirowskiej i całego zespołu.
Grafika NGO na Imieninach Ulicy NMP
Serdecznie zachęcamy organizacje pozarządowe do zaprezentowania się podczas Imienin Ulicy Najświętszej Marii Panny, które będziemy obchodzić 7 i 8 września. Zapraszamy zarówno do wystawiania stoisk, jak i do podejmowania działań warsztatowo-animacyjnych promujących działalność Państwa organizacji.
Grafika promująca Koncert Kameralny 33. LWO
30.07.2024
We wtorek, 30 lipca, zapraszamy do Kościoła Ewangelicki Marii Panny na Koncert Kameralny, czyli drugą odsłonę 33. Legnickich Wieczorów Organowych. Wystąpią Roman Perucki (organy) oraz Maria Perucka (skrzypce). Początek o godzinie 19:15, wstęp wolny.
Ogłaszamy konkurs na stanowisko Kierownika Centrum Witelona - najbardziej nowoczesnej instytucji w Zagłębiu Miedziowym, łączącej naukę, edukację i elementy kultury.
Grafika promująca 31. Legnicką Akademię Filmową
OD 02.08.2024 - DO 18.08.2024
31. Legnicka Akademia Filmowa - Warsztaty Filmu Animowanego odbędzie się w dniach 2-18 sierpnia. Tradycyjnie na program imprezy złożą się zarówno praktyczne zajęcia z tworzenia animacji, jak i wiele wydarzeń dodatkowych zlokalizowanych w różnych przestrzeniach naszego miasta. Zapraszamy na ciekawe spotkania w filmowej atmosferze!
Zobacz wszystkie aktualności

Legnickie Centrum Kultury

Legnickie Centrum Kultury zajmuje część zabytkowego budynku dawnej Akademii Rycerskiej, założonej w 1708 roku przez księcia legnicko-brzeskiego Jerzego Rudolfa. Było to miejsce, w którym kształcili się synowie szlachty i arystokracji.

Dziś Akademia Rycerska jest żywym i tętniącym energią miejscem spotkań z kulturą: muzyką, tańcem, śpiewem, filmem, kabaretem, sztukami wizualnymi, folklorem. W przestrzeniach Akademii spotyka się tradycja wieloletnich legnickich festiwali oraz współczesność nowych nurtów. Sala Maneżowa rozbrzmiewa wszelkimi możliwymi gatunkami muzycznymi, a Sala Królewska stanowi doskonałe miejsce doniosłych uroczystych wydarzeń ważnych dla miasta i jego mieszkańców. Legnickie Centrum Kultury jest miejscem otwartym na współpracę z organizacjami pozarządowymi - corocznie wspieramy organizacyjnie i promocyjnie wiele inicjatyw społecznych i charytatywnych, w tym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Dowiedz się o nas więcej

Czym się wyróżniamy?

Ważna instytucja dla Legnicy i całego regionu

Bogata oferta kulturalna

Koncerty i wydarzenia o randze krajowej i międzynarodowej
Zabytkowa siedziba

Budynek z wielowiekową historią

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach